Muhammed Fatih ERTAŞ
Fizik ve Kamu Yönetim Uzmanı
Genel Sekreter Yardımcısı
fatih.ertas@sbu.edu.tr 

          1980 yılında Mardin’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Mardin’de tamamladı. 2002 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Fizik bölümünden mezun oldu. 2006 yılında aynı üniversitenin Fizik Anabilim Dalında yüksek lisans, 2014 yılında ise Kamu Yönetimi Anabilim Dalında ikinci yüksek lisansını yapan Ertaş, 2016 yılında da Anadolu Üniversitesinde Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümündeki eğitimini tamamladı. Halen, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümündeki öğrenimine devam etmektedir.
          Özel kurum, kamu ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik, yönetim kurulu üyeliği, kurucu üyelik, öğretmenlik, metin yazarlığı, yayın editörlüğü, yayın danışmanlığı, yayın kurulu üyeliği ve yayın/yapım koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Üniversite yıllarında çıkardığı Gülpembe Kültür, Sanat, Edebiyat Dergisinin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.
          2005 - 2016 yılları arasında Kahramanmaraş (Büyükşehir) Belediyesinde; Basın Yayın Koordinatörü, Strateji Geliştirme Koordinatörü, Özel Kalem Müdürü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Ertaş, Temmuz 2016 tarihinden itibaren Sağlık Bilimleri Üniversitesinde çalışmaktadır.
          Evli ve iki çocuk babasıdır.

YAYINLARI

1.      Lise 1’ler İçin Fizik Ders İşleme Defteri - Uçar Yayınları, 2003
2.      En Sevgiliye Mektuplar - Uçar Yayınları, 2008
3.      Kocaeli ve İstanbul Deneyimi Işığında İl Sınırında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Modeli - ASK Ajans Yayınları – 2014
4.      Sorun Varsa Çözüm de Var, Bir Halkla İlişkiler Uygulaması Olarak Çözüm Masası - ASK Ajans Yayınları – 2014
5.      Kitaba Davet - KMBB Yayınları - 2015

          2006 yılında Kahramanmaraş Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenen “Sezai Karakoç’la 40 Saat” konulu sempozyum bildirilerinin kitaplaştırılmasında yayın kurulu üyesi, Sezai Karakoç tanıtım filmi ve Kahramanmaraş tanıtım filmi hazırlanmasında metin yazarlığı ve yapım koordinatörü olarak görev aldı.

1.      Sivil Toplum Kuruluşlarında Stratejik Planlama
2.      Fil Kadar Doğur, Tavuk Gibi Gıdakla
3.      Af ile Evin/n/ame olmak üzere yayına hazır üç eseri bulunmaktadır.