DUYURULAR
X

SBÜ YÖS 2022 Mülakat Sınavı Başvuru Duyurusu!..

09-06-2022
SBÜYÖS2022 başvuru işlemleri 01-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında online başvuru sistemi adresi olan http://basvuru.sbu.edu.tr üzerinden yapılacaktır.

SBÜYÖS2022 Mülakat Sınavı Üniversitemiz tarafından 01-07 Ağustos 2022 tarihleri arasında İstanbul Hamidiye ve Ankara Gülhane Külliyelerinde yüz yüze olacak şekilde yapılacaktır.

MÜLAKAT SINAV DİLİ ve SINAV YERLERİ:

• SBÜYÖS2022 Mülakat Sınav dili adayın başvuru sırasında tercihine göre Türkçe, İngilizce veya Arapça olarak yapılacaktır.
İngilizce ya da Türkçe Mülakat Sınav Dilini seçen adaylar, başvurusu sırasında tercihlerine göre Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Hamidiye ve Ankara Gülhane Külliyelerinde;
Arapça Dilinde Mülakat Sınav Dilini tercih eden adaylar ise sadece İstanbul Hamidiye Külliyesinde Üniversitemiz tarafından belirlenen tarih ve saatte yüz yüze yapılacak olan Mülakat Sınavına alınacaklardır.

*Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Külliyesi Emrah Mah. 06018 Etlik/Keçiören/ANKARA
*Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Külliyesi Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane (Hamidiye) Külliyesi Selimiye Mah. Tıbbiye Cad. No:38 34668 Üsküdar/ İstanbul

MÜLAKAT SINAVI BAŞVURUSUNDA KABUL EDİLEN SINAVLAR ve DEĞERLENDİRMEYE ESAS PUAN ARALIKLARI:

İki yıllık geçerlilik süresi bulunan SAT I / II ve ACT sınav sonuçlarına sahip olan adaylar ile, Üniversitemiz tarafından YÖS Sınavları kabul edilen ve yüz yüze sınav yapan üniversitelerin 2022 Yılına ait YÖS sınavından (50-100), SAT I (1000 - 1600), SAT II (500 - 800) ve ACT (18 - 36) puan aralıklarında başarı sağlayan adayların SBÜYÖS2022 Mülakat Sınavına yapacakları başvurular değerlendirmeye alınacaktır. İlgili sınavlara ilişkin puan aralığında başarılı olamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

ADAYLARIN BAŞARI PUANLARININ HESAPLAMASI:

Adayların Başarı Puanı, YÖS Sınav puanı veya uluslararası sınav puanının (SAT-I, SAT-II ve ACT) %70’i ile mülakat sınav puanının %30’unun toplamı sonucunda elde edilen yerleştirme puanına göre tercih yapacaklardır.

YÖNERGE VE KILAVUZ:

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yurt İçi ve Yurt Dışı Akademik Birimlerin Ön Lisans ve Lisans Programlarına Yurt Dışından veya Yabancı Uyruklu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Yönergesi için tıklayınız...

SBÜYÖS2022 Yurt Dışından veya Yabancı Uyruklu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kılavuzu için tıklayınız...